Z okrągłym stołem i kominkiem

Z okrągłym stołem i kominkiem
Kominek to z całą pewnością marzenie wielu osób, zwłaszcza, że dom z jego udziałem nabiera przytulnego i niepowtarzalnego klimatu. Jeśli chcemy zainwestować w kominek, wówczas na pewno powinniśmy dobrze zastanowić się nad miejscem dla niego.

Coraz popularniejsze staje się wprowadzanie kominka do wnętrz jadalnych.
Jadalnia z kominkiem może stanowić efektowne i niebanalne pomieszczenie, ale aranżując takie pomieszczenie musimy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Dlatego postarajmy się, aby kominek znajdował się jak najbliżej komina. W ten sposób wybierzemy jednocześnie miejsce na aranżację jadalni. Co więcej, usytuowanie kominka nie powinno także utrudniać komunikacji.
Kominek w jadalni będzie na pewno prezentował się bardzo oryginalnie, ale element ten rządzi się swoimi własnymi prawami. Dlatego wokół kominka nie możemy ustawiać żadnych mebli, a sufit oraz podłoga powinny zostać wykonane z tworzyw niepalnych. Jeśli zależy nam na tym, aby uzyskać atmosferę prawdziwego ogniska domowego, wówczas możemy ustawić kominek w rogu jadalni.
Znacznie więcej ciekawych możliwości aranżacyjnych daje niewątpliwie przestronna otwarta jadalnia niż wygodna mała jadalnia w kuchni. Kominek będzie mógł nadawać wnętrzu ciepła i przytulności, aczkolwiek pamiętajmy także o oświetleniu, które powinno znajdować się bezpośrednio nad stołem. W ten sposób podkreślimy istotę jadalni, jako ważnego miejsca w życiu całej rodziny.
W jadalni poza kominkiem istotnym elementem jest także stół. Jeśli dysponujemy dużą powierzchnią, wówczas możemy zdecydować się na wybór stołu okrągłego, prostokątnego lub kwadratowego. Natomiast w niedużych jadalniach najlepiej sprawdzą się stoły o okrągłym kształcie.
Mała jadalnia z kominkiem i okrągłym stołem może stać się elementem spajającym poszczególne części pokoju dziennego. W takim rozwiązaniu można otworzyć palenisko kominka zarówno na część wypoczynkową naszego domu, jak i jadalnianą. Możemy również zdecydować się na zainstalowanie kominka w przejściu, dzięki czemu nie będzie on zapraszał do siedzenia przy nim. Można też wizualnie oddzielić jadalnię od salonu ścianą z wbudowanym kominkiem.
Kominek może być także usytuowany w ten sposób, że siedząc przy nim, będziemy spoglądać w stronę kuchni. Bez względu jednak na to, jakie umiejscowienie wybierzemy dla kominka, pamiętajmy, że rozwiązanie to z całą pewnością zostanie docenione w głównej mierze przez rodziny, które przy stole spędzają sporo czasu.