Kuchnia nowoczesna

Kuchnia nowoczesna
Dzisiaj kuchnie nowoczesne, nierzadko określane jako współczesne, wybierane są bardzo często. I jak się okazuje, na taki styl kuchni decydują się nie tylko osoby młode, ale także ludzie w średnim i dojrzałym wieku.

Zapewne wynika to z atrakcyjności i dużej praktyczności tego rodzaju pomieszczenia kuchennego. Kuchnia nowoczesna „wkracza na salony”. Stylistyka tego rodzaju pomieszczenia jest bardzo współczesna i można by powiedzieć – innowacyjna. Najnowsza stylistyka może być określona jako oszczędna. Nie chodzi jednak o oszczędność w tym negatywnym świetle. Kuchnia wygląda bardzo stylowo, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalna, mimo pozornej surowości estetycznej.
Meble kuchenne w kuchni nowoczesnej są niezwykle oszczędne. Fronty raczej gładkie, ale często mają uwydatnioną fakturę powierzchni, do tego podkreślone słoje. Obecnie nowoczesne meble do kuchni wykonywane są bardzo często z coraz to bardziej egzotycznych gatunków drzew. Kompozycje zabudowy kuchni tworzą dosyć proste, geometryczne formy z widocznie zaznaczonymi liniami pionu oraz poziomu. Jakie kolory charakteryzują tego rodzaju kuchnię? Najczęściej są to biel albo ecru, ale na „kuchenne salony” wkraczają coraz częściej kolory ciężkie, natężone i głębokie. Bardzo dzisiejszym kolorem jest venge. To ciemny brąz, który niemal wpada w czerń. Co jeżeli chodzi o kuchenne detale, takie jak na przykład kuchenna lampka czy kwiaty? Kuchnia współczesna, z założenia kuchnia minimalistyczna i oszczędna, nie lubi raczej zbędnych szczegółów. Nie należy zatem przesadzać. Warto jednak czasem pokusić się o elementy stalowe. Zawsze doskonałym atrybutem takiej kuchni będą świeżo ścięte kwiaty umieszczone w skromnym wazonie.