Klasyczna kuchnia

Klasyczna kuchnia
Wiele osób ceni tradycyjne i klasyczne kuchenne rozwiązania. Tutaj „standardowy gust” jednak nie stoi zupełnie na przeszkodzie, w tym aby kuchnia była funkcjonalna i aby jej wygląd cieszył oko.

Klasyczna kuchnia wcale nie musi być nudna. Przede wszystkim – meble do kuchni. Meble kuchenne w stylu klasycznym są właściwie proste do rozpoznania. Zazwyczaj są bardzo solidnie wykonane. Charakteryzują się masywnością i zwartością formy. Wykonane są z mocnych i szlachetnych materiałów, dzięki czemu użytkuje się je zazwyczaj przez długie lata. Fronty tego rodzaju mebli często wykonane są z ekologicznego drewna, a korpusy z płyty lakierowanej lub laminowanej (względy praktyczne). Nieodłącznym elementem klasycznych mebli kuchennych są przeszklenia.
Jaka kolorystyka charakteryzuje klasyczną kuchnię? Przede wszystkim doszukamy się kuchni w kolorach brązu, kremu, bieli czy w innych pastelowych kolorach wraz z kolorem drewnianym (przede wszystkim chodzi tutaj o ciemny i ciepły brąz). To właśnie tego typu kolorystyka kuchenna pozwala na uzyskanie dostojnej i wyrafinowanej kuchni, o której śmiało można powiedzieć „elegancka”. Niestety, wadą ciemnobrązowych mebli jest ich podatność na kurz. Wybierając tego rodzaju szafki do kuchni, należy liczyć się z tym, że trzeba będzie często wycierać kurze.
Wiadomo jednak, że przecież „diabeł tkwi w szczegółach”. Dlatego nawet w kuchni klasycznej i z pozoru standardowej, warto jednak pokusić się o detale, które dodadzą stylu oraz smaku. Zwróćmy więc sporo uwagi na uchwyty szafek, stylizowane relingi czy wiele innych kuchennych elementów.